Menu

Dieta a Choroby

Odchudzanie nie zawsze idzie tak szybko, jakbyśmy tego pragnęli. Jednocześnie brak pożądanych efektów nie zawsze jest wynikiem błędów popełnianych przez osobę , która chce stracić parę kilogramów. Trzeba bowiem pamiętać, że istnieje szereg chorób, które mocno utrudniają walkę z nadwagą. Zobaczmy, jakie przypadłości zdrowotne mogą sprawić, że zgubienie choćby kilograma staje się poważnym wyzwaniem.

vigrafast lek – Potencja

Niedoczynność tarczycy
Niedoczynność tarczycy to choroba, która najczęściej winna jest trudnościom ze zgubieniem wagi. Co więcej, może ona skutkować przybieraniem na wadze mimo przestrzegania diety. W takim przypadku wymagana jest konsultacja z lekarzem endokrynologiem, który dobierze odpowiednie leczenie i unormuje tym samym poziom hormonów tarczycy. Kiedy wróci on do normy, trudności ze zgubieniem wagi przeminą. Mówiąc o niedoczynności tarczycy, koniecznie trzeba wspomnieć, że jest to choroba nie dająca żadnych dolegliwości bólowych. Trudność z schudnięciem oraz wahania nastroju powinny skłonić do wizyty u specjalisty.

Zespół policystycznych jajników
To choroba , która dotyka jedynie przedstawicielki płci pięknej. Najprawdopodobniej mamy z nią do czynienia wówczas, gdy oprócz odkładania się tłuszczu w okolicach talii, u kobiety miesiączki są nieregularne, a na ciele pojawiło się nadmierne owłosienie. W przypadku zaobserwowania u siebie takich objawów skonsultować należy się z ginekologiem – endokrynologiem, który skieruje na specjalistyczne badania mające potwierdzić diagnozę, a następnie wdroży właściwe leczenie. Bez właściwego leczenia trudno liczyć na efekty odchudzania.

Zespół Cushinga
To kolejna choroba mająca związek z nieprawidłowościami w gospodarce hormonalnej, która przekłada się na trudności z odchudzaniem. W przypadku tej choroby mamy do czynienia z nieprawidłowym poziomem hormonów sterydowych, do których należy między innymi kortyzol. Do typowych objawów tej choroby zalicza się otyłość brzuszną (kończyny są zdecydowanie szczuplejsze), odkładanie tkanki tłuszczowej w okolicach karku. W przypadku tej choroby konieczne jest właściwe leczenie i pozostawanie pod regularną kontrolą lekarza. Tylko wówczas można myśleć o efektach walki z nadwagą.

Dodaj komentarz