Menu

Łysienie: problem, który odbija się na poczuciu własnej wartości

0 Comment

Nie ma wątpliwości, że włosy są tym, co dodaje nam urody. Tyczy się to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wpływają na naszą pewność siebie, pozwalają na wyrażenie własnej osobowości i charakteru. Normą jest utrata od stu do stu pięćdziesięciu włosów w ciągu doby. Nie trzeba się tym przejmować. Kiedy jednak włosów zaczyna wypadać więcej, mamy powód do niepokoju. Może być bowiem tak, że rozpoczął się właśnie proces łysienia. Czym jest łysienie? Dlaczego nas atakuje? Czy są sposoby, aby je zatrzymać? Na te i inne pytania spróbujemy poszukać odpowiedzi – https://www.e-lysienie.pl/ .

Problem, który może dotknąć każdego
Łysienie to nic innego, jak po prostu wypadanie włosów. Dolegliwość ta atakuje dzisiaj coraz częściej. Wbrew obiegowej opinii nie atakuje ona wyłącznie dorosłych mężczyzn. Z łysieniem zmagają się także kobiety, a nawet dzieci. Może ono przebiegać okresowo, długoterminowo bądź mieć charakter trwały. Zdarza się, że łysienie prowadzi do trwałej utraty wszystkich włosów albo na pewnej powierzchni skóry głowy, albo na całej głowie. Łysienie to konsekwencje nie tylko estetyczne.

Jak wpływa na nas utrata włosów?
Mówiąc o łysieniu, koniecznie trzeba wspomnieć, że jest to poważny problem wpływający nie tylko na nasz wygląd. Utrata włosów odbija się naprawdę mocno na poczuciu własnej wartości. Sprawia, że nasza samoocenna nierzadko zostaje drastycznie obniżona. Taka drastyczna zmiana wyglądu prowadzi w wielu wypadkach do wycofywania się z kontaktów społecznych, izolowania się. Bardzo dużo osób decyduje się nawet na porzucenie pracy. Osoby łysiejące wystrzegają się spotkań z przyjaciółmi, unikają wychodzenia z domu nawet w tak błahych sprawach, jak zrobienie zakupów. W związku z tym tak ważne jest, aby w porę zauważyć problem i zacząć reagować wówczas, gdy może to przynieść jeszcze oczekiwane rezultaty.

Dlaczego łysiejemy?
Specjaliści zgodnie twierdzą, że ciężko wskazać jedną przyczynę łysienia. W wielu wypadkach za utratą włosów stoją takie problemy, jak:
-niedostateczna ilość witaminy D3 w organizmie;
-zbyt niski poziom ferrytyny;
-niedobory kwasu foliowego.
Łysienie jest problemem atakującym często osoby cierpiące na choroby tarczycy (tak niedoczynność, jak i nadczynność, a także choroby autoimmunologiczne gruczołu tarczycowego). Do wyraźnej utraty włosów może doprowadzić silny stres, przegrzanie , a także wychłodzenie organizmu. Specyficzną odmianą łysienia jest łysienie androgenowe, które wbrew pozorom nie dotyka tylko mężczyzn. Związane jest ono z nadmierną reaktywnością receptorów androgenowych znajdujących się  przy mieszkach włosowych. Ten rodzaj łysienia ma w przeważającej liczbie przypadków podłoże genetyczne. Niestety, nie można go wyleczyć. Trzeba jednak pamiętać, że stosowane leczenie może znacznie spowolnić postęp choroby.

Jak leczyć?
Wyróżnia się dwa rodzaje łysienia: androgenowe oraz telegenowe. Należy pamiętać, że każde z nich wymaga innego podejścia w leczeniu. Preparaty, które wydawane są bez recepty mogą przynosić poprawę w jednym typie łysienia, a szkodzić w drugim, prowadząc do nasilenia problemu. Z tego powodu tak ważne jest, aby leczenie było ustalone indywidualnie ze specjalistą. Tylko prawidłowo postawiona diagnoza i odpowiednio dobrane preparaty dają szansę na osiągnięcie sukcesu w leczeniu. Zabiegiem, który daje naprawdę bardzo dobre efekty jest mezoterapia igłowa skóry głowy. W skórę głowy wstrzykiwane są specjalnie skomponowane substancje, których rolą jest odbudowa cebulek włosowych, dostarczenie substancji odżywczych oraz stymulujących. Doskonale sprawdza się podanie osocza bogatopłytkowego, które od dawna robi furorę nie tylko w przypadku problemów z wypadaniem włosów. Stosować można też karkoksyterapię, która poprawia mikrokrążenie oraz sprawia, że inne metody są jeszcze bardziej skuteczne. Metodą, która też przynosi zaskakująco dobre efekty jest laseroterapia. Sprawdza się ona nie tylko w leczeniu łysienia, ale również licznych chorób neurologicznych. Jeżeli łysienia nie udało się w porę zatrzymać, można zdecydować się na przeszczep włosów. To zabieg dzięki któremu włosy na głowie znowu będą obecne.

Łysienie to poważny problem, którego nigdy nie należy lekceważyć. Jego ofiarą może paść każdy niezależnie od płci oraz wieku. Tym, co znaczące jest w jego leczeniu jest systematyczność i szybko podjęta terapia. Tylko w takim przypadku można mieć nadzieję, że postęp choroby zostanie zatrzymany.

Dodaj komentarz